arte-logo-footer

Arteveneziana (آرته ونزیانا ) لوکس ترین برند دکوراسیون داخلی ایتالیایی با استفاده از هنر شیشه کاری و آینه کاری ونیزی 

 دكوراسيونی لوکس كه سرشار از تزیینات و ریزه‌کاری‌های چشم‌نواز است و امواج نور را هزاران بار می‌شکنند و شکوه اشرافی یک قصر کوچک را مجسم می‌کنند.  آنها از ساخت اشیا شیشه‌ای به طراحی دکوراسیون داخلی می‌رسند و حالا بزرگترین طراحان مد و دکوراسیون داخلی ایتالیا را به کار گرفته‌اند که با استفاده از طراحی، متریال و تکنولوژی توانسته است چیدمان این برند را به قصرهای شیشه‌ای تبدیل کند. آنها از کالای پیش ساخته در طراحی دکورهایشان استفاده نمی‌کنند ، بلکه ابتدا فضا را بررسی می‌کنند و بر اساس ویژگی‌های فضا برای آن سفارش ساخت و تولید دکور می‌دهند و این ویژگی است که آنها را از بقیه متمایز می‌کند و اینکه تمام قطعات شیشه‌های به کار رفته در دکورهایشان دست ساز است و به سفارش مشتری هنر تاریخی زادگاهشان را وارد طراحی دکوراسیون هایشان ميشود.

آرت ونیزیانا سرشار از سنت بزرگ استادان شیشه گری ونیزی است و خیلی زود در ساخت آینه های ونیزی  قرون هفده و هجده-قرونی که اوج شکوفایی هنر شیشه گری ونیزی بودند نیز مهارت یافت و در سال ۱۹۹۰  آینه کاریهای سبک هنری آرت دکو و مبلمان ونیزی را نیز به هنر خود افزود. ایده استفاده از آینه در ساخت مبلمان به ذهن برادران زانین یعنی الساندرو و نیکلا زانین رسید . این دو برادر در سن هجده سالگی و پس از یادگیری تمام مراحل پرداخت وارد شرکت شدند و انرژی و دیدگاههای تازه ای را با خود آوردند.

تصویری که معمولا به شرکت آرت ونیزیانا ارتباط داده می شود- شرکتی که ریشه های عمیقی در این حوزه دارد و در جستجو و مفسر بالاترین ارزشهای سنت  صنایع دستی ونیزی است- امروزه در تمام جهان منعکس شده است.

سه نسل از خانواده زانین جایگاهی عالی و کاملا ایتالیایی در تولید اشیاء تزئینی شگفت انگیز شیشه ای خلق کرده اند ؛ اشیائی که داستان خود را می گویند و از منطقه خود روایت می کنند. سنتی که از طریق دو مفهوم اصلی حاضردر تاریخچه این تجارت بدست آمده است: این دو مفهوم ، یکی  فرهنگ کار است که با آموزش نسل جدیدی که سرشار از کنجکاوی است و آگاهی دادن به آنها درباره  افتخار به ریشه هایشان  تحق می یابد؛ و دیگری  احترام به محیط زیست  است که ارزشی اساسی برای رشد شرکتی است که به دنبال برقراری رفاه و حفاظت از قلمرو خود است ، زیرا که جزئی از یک جامعه بودن معنای حفاظت از قلمرو آن را نیز در بر دارد.

آرت ونیزیانا سرشار از سنت بزرگ استادان شیشه گری ونیزی است و خیلی زود در ساخت آینه های ونیزی  قرون هفده و هجده-قرونی که اوج شکوفایی هنر شیشه گری ونیزی بودند- نیز مهارت یافت و در سال ۱۹۹۰  آینه کاریهای سبک هنری آرت دکو و مبلمان ونیزی را نیز به هنر خود افزود. ایده استفاده از آینه در ساخت مبلمان به ذهن برادران زانین یعنی الساندرو و نیکلا زانین رسید . این دو برادر در سن هجده سالگی و پس از یادگیری تمام مراحل پرداخت وارد شرکت شدند و انرژی و دیدگاههای تازه ای را با خود آوردند.

با پیروی از راهنماییهای الساندرو و نیکلا که نمادی از بیان مدرن در سنت حکاکی ونیز هستند ، منابع تاریخی ما غنی تر می شوند . اکنون این منابع نه فقط شامل مشکل پسندی سبک رِترو که وام گرفته شده از ونیز قرن هجده است  می شوند ،  بلکه حال و هوایی اروپایی تر و جهشی تقریبا به اندازه دو قرن را نیز در برمی گیرند  و شامل مجموعه ای از اثاثیه و مبلمان می شوند که از زیبایی سبک هنری آرت دکو الهام گرفته شده اند، سبکی که طی دهه های اول قرن بیستم همه جهان را مسحور خود کرد.

این دو برادر که همواره فعال و به دنبال ظرافتی درخور زمان ما بوده اند هنوز هم با نگاه به گرایشهای معاصر و صحبت با مردمی جهان وطن و رشد یافته سهم عمده ای در[ پیشرفتهای] آینده خواهند داشت. به این شکل مجموعه ریفلسیو با خلاقیت و زیرکی طراح ونیزی لئو دوکارلو خلق شد؛طراحی که پیش زمینه ای بین المللی دارد و از همکاری مراکزی معتبر مثل مرکز مطالعات فیلیپ استارک پاریسین استفاده می کند. مبلمان ریفلسیو حاصل تقابلی متوازن میان یکپارچگی گذشته و حساسیت معاصر است: «بازتابی» معنوی که در آن تاریخ، عواطف، احساسات ، گذشته و حال در هم می آمیزند و  رایحه ای از آینده بدست می دهند.

اما آرت ونیزیانا در اینجا تمام نمی شود؛ بلکه تجربه ای حرفه ای با معماری به نام جیووانی لوکا فراری آغاز می شود که کار او الهام گرفته از اساتید دهه ۱۹۲۰ است و «قطعاتی» حقیقتا حیرت انگیز دارد که بیشتر به عنوان معماریهایی کوچک تعریف می شوند تا قطعات طراحی شده.

برای آرت ونیزیا ، شیشه ماده رسیدن به برتری است که از گذشته ای شکوهمند آمده و به آینده منتقل شده و ماهیتا حافظ محیط زیست است و کار با آن به محیط زیست آسیب نمی رساند زیرا مواد آلوده کننده به جا نمی گذارد و قابل بازیافت است.

به خاطر مهارت کار با شیشه و احترام به این ماده است که این پیشه طبیعتا دوستدار محیط زیست در آرت ونیزیانا توسعه یافته است: احترام به طبیعت ارزشی مهم است که باید در تمام مراحلی که شرکت مستقیم یا غیرمستقیم با آنها سروکاردارد درنظرگرفته شود. آزمایش و کنترل مصرف انرژی، کاهش و به صفر رساندن تولید مواد آلاینده از طریق امحاء پسماندها و مواد سمی به همراه بازیافت، همه فرایندهایی هستند که مبنای فعالیت صنعتی آرت ونزیا را تشکیل می دهند.